30.11.2020

 

Життя з ВІЛ. Антиретровірусна терапія

 

На сьогодні не існує препаратів, які могли б повністю знищити ВІЛ в організмі.
 
Водночас антиретровірусна терапія або АРТ, АРВ-терапія, АРВТ, ВААРТ (високоактивна антиретровірусна терапія) – медикаментозне лікування, що сповільнює розмноження вірусу імунодефіциту людини.
 
Це лікування дає змогу:
 

  • продовжити життя ВІЛ-позитивних людей;
  • поліпшити його якість;
  • призупинити розвиток опортуністичних інфекцій, а також СНІДу.

 
АРВ-препарати уповільнюють розмноження вірусу, що дає змогу зберегти більшу кількість клітин CD4 і уникнути подальшого пошкодження імунної системи.
 
За умови успішного лікування:
 

  • вірусне навантаження знижується до невизначеного рівня;
  • ризик інфікування інших людей практично відсутній;
  • з’являється можливість народження неінфікованої дитини.

 
Щоб ВІЛ-позитивна людина могла жити якомога довше і повноцінно АРВ-терапія повинна тривати протягом усього його/її життя.
 
Щоб дія АРВ-препаратів була ефективною, необхідно ретельно дотримуватися режиму їх прийому відповідно до схеми лікування, що складається з комбінації декількох (зазвичай трьох) АРВ-препаратів.
 
Якщо людина, яка живе з ВІЛ, пропустить прийом навіть декількох доз ліків, це може призвести до «зриву» лікування і появи опортуністичних інфекцій, так як АРВ-препарати, які не підтримуються на необхідному для придушення вірусу рівні концентрації, перестають впливати на вірус, що швидко розмножується. У свою чергу, вірус набуває нових агресивних властивостей і стійкості до препаратів.
 
Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), антиретровірусну терапію (АРТ) варто починати всім людям, які мають діагноз «ВІЛ-інфекція», при будь-якій кількості клітин CD4 в крові.
 
В даний час, в Україні АРТ призначається при кількості СD4 менше 500 кл/мл крові, але є показники при яких призначають лікування незалежно від їх кількості.
 
В рамках співпраці з БО «100 відсотків життя. Київський регіон» в нашому закладі охорони здоров’я кожен бажаючий може пройти безкоштовне анонімне обстеження на ВІЛ- інфекцію та отримати фахове роз‘яснення існуючих запитань.
 
З додаткових питань звертайтесь за телефоном:
+38 (098) 179-70-74.
 

ФОРМА ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ