27.05.2020

 

Підозра на пухирчатку?

 

Особливо виснажуючими для пацієнтів є пухирні дерматози ‒ неінфекційні аутоіммунні захворювання шкіри, основним елементом висипки яких є пухир.

 

Як можуть проявлятися ці захворювання:

 

  • виникнення пухирів, ерозій та кірочок на шкірі та слизовій оболонці
  • поява висипань у місцях постійного або інтенсивного тертя
  • провокуючий фактор ‒ вживання продуктів, що містять глютен (злакові продукти) та галогени (йод, фтор та ін.).

 

З якими проблемами стикаються хворі

 

Для пацієнта іноді шлях від появи перших симптомів до встановлення точного діагнозу нагадує сім кругів пекла. Візити до сімейного лікаря, знайомство з безліччю дерматологів, витрачені кошти на неефективне лікування…

 

У таких випадках одним із ключових методів діагностики є цитологічний ‒виявлення еозинофілів та акантолітичних клітин Тцанка в мазках-відбитках із дна свіжих ерозій. На жаль, приватні лабораторії не проводять такі дослідження.

 

Наша лабораторія має багаторічний досвід проведення цитологічної діагностики, у тому числі на предмет наявності специфічних клітин Тцанка. Спираючись на результати цитологічного аналізу мазків-відбитків, патогістологічного дослідження біоптатів шкіри або слизової оболонки, а також дані клінічного обстеження, спростування або підтвердження діагнозу відбувається за участю консиліуму лікарів диспансеру та представників кафедри дерматовенерології.

 

Куратор напряму «Рідкісні дерматози» ‒ канд. мед. наук, доцент кафедри дерматовенерології НМУ ім. О.О. Богомольця Раздайбєдін Сергій Миколайович.

 

ЗНАЄМО ЩО! ЗНАЄМО ЧОМУ! ЗНАЄМО ЯК!

 

За довідкою звертайтеся до наших спеціалістів за телефоном: +38 (098) 179 70 74.

 

КНП КОР «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер»

ФОРМА ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ