03.06.2020

 

Вагітність RW- «+»

 

Народження дитини – важлива подія у кожній сім’ї, а ідеальна вагітність – бажана та спланована.

 

Ще на етапі планування вагітності майбутнім батькам варто пройти всебічні обстеження, щоб вчасно виявити можливі проблеми зі здоров’ям, приховані захворювання, інфекції і т. д. Адже це значно знижує ймовірність несприятливого перебігу вагітності, ризик викидня чи розвитку патології у дитини.

 

Останнім часом зростає актуальність проблеми сифілісу. На жаль, вагітна жінка може не підозрювати, що у неї сифіліс, а дитина може заразитись від мами, ще навіть не народившись.

 

Отже, відповідаємо на найбільш часті запитання:

 

  • Коли вагітним проводиться обстеження на сифіліс?

 

Згідно з наказом МОЗ, серологічний скринінг сифілісу проводиться усім вагітним мінімум двічі: при постановці на облік (до 12 тижнів вагітності) та на початку ІІІ триместру (29 тижнів). Якщо жінка не перебувала на обліку щодо вагітності, обстеження на сифіліс проводять під час пологів.

 

  • Що робити, якщо вагітна раніше лікувалась від сифілісу?

 

У тих випадках, коли жінка перехворіла на сифіліс у минулому і згодом настала вагітність, їй необхідно звернутися до дерматовенеролога. Ймовірно, вагітній буде призначено курс профілактичного лікування сифілісу. Профілактичне лікування вагітних проводиться в терміні від 20-22 тижнів вагітності.

 

  • Що робити, якщо реакція Вассермана (аналіз RW) позитивна?

 

Якщо отримано позитивний результат RW, це не обов’язково означає, що у пацієнтки сифіліс. Потрібно звернутися до дерматовененеролога для подальшого обстеження та проведення диференційної діагностики. Реакція Вассермана може виявитись хибно позитивною.

 

  • Які додаткові обстеження на сифіліс необхідно провести? Чому рекомендовано звертатись до шкірно-венерологічного диспансеру?

 

Вагітним призначається повторне серологічне дослідження на сифіліс та високоспецифічні аналізи, які не проводяться ні в приватних лабораторіях, ні в непрофільних лікарнях: РПГА, РІФ-абс, РІФ-200. З метою диференційної діагностики можуть бути призначені додаткові аналізи: наприклад, ліпідограма, виявлення антитіл до токсоплазми та ін. Складні випадки обговорюються на консиліумі лікарів за участю наукових співробітників кафедри дерматовенерології, тому ви можете бути впевнені в достовірному діагнозі

 

  • Чи потрібно переривати вагітність, якщо діагноз сифілісу підтвердився? Чому важливо пролікувати сифіліс під час вагітності?

 

Виявлення сифілісу у вагітної не є причиною для переривання вагітності. Специфічне та профілактичне лікування під час вагітності обов’язкове, адже без лікування сифілісу є загроза викидню, народження дитини з серйозними вадами або навіть мертвонародження.

 

  • Чи є безпечним для дитини лікування? Як довго триває лікування?

 

Для вагітних обирається найбільш безпечний препарат. Тривалість лікування залежить від строку інфікування та стадії хвороби і відбувається в умовах стаціонару.

 

  • Чи можна пройти лікування після пологів?

 

Ні. Якщо діагноз сифілісу встановлено під час вагітності, категорично не рекомендується чекати народження дитини, щоб розпочати лікування. Якщо під час вагітності не проводився скринінг сифілісу, породіллі варто розпочати лікування одразу після встановлення діагнозу. Лікування новонароджених із вродженим сифілісом проводиться обов‘язково, але якщо дитина народилася із вадами розвитку, вони після лікування, на жаль, не зникнуть.

 

Куратор напряму «Захворювання, що передаються статевим шляхом» головний сифілідолог Київської області Гарачун Володимир Володимирович

 

ЗНАЄМО ЩО! ЗНАЄМО ЧОМУ! ЗНАЄМО ЯК!

 

За довідкою звертайтеся до наших спеціалістів за телефоном: +38 (098) 179 70 74.

 

КНП КОР «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер»

ФОРМА ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ