06.07.2020

 

Бородавки – ваш біль? Як позбутися?

 

Щось з’явилось на руці або підошві?

 

Бородавка або мозоль ?

 

Що з цим робити?

 

Кількість запитань стрімко зростає з кількістю міфів на тему бородавок!

 

Тож допоможемо вам розібратись.

 

Що таке бородавка?

 

Це доброякісне новоутворення поверхневих шарів шкіри у вигляді вузлика з гладкою або нерівною поверхнею, тілесного або світло-коричневого кольору та іноді з червоно-коричневими вкрапленнями.

 

Яка причина виникнення бородавок?

 

Етіологічний фактор – вірус папіломи людини (ВПЛ, папіломавірус).

 

Бородавки безпечні? Це правда, що вони можуть викликати рак?

 

Бородавки абсолютно безпечні, адже типи вірусу папіломи людини, відповідальні за появу бородавок, неонкогенні, тобто не можуть провокувати ракові захворювання.

 

Бородавка болить, свербить і збільшується. Це поганий знак чи варіант норми?

 

Неприємні відчуття в ділянці цього новоутворення зустрічаються доволі часто і не пов’язані із жодними ризиками для здоров’я, просто бородавка приносить фізичний та естетичний дискомфорт.

 

Звісно, якщо це дійсно бородавка: це може бути як звичайний «натоптиш», так і злоякісне новоутворення. На жаль, «на око», без дерматоскопії, іноді буває важко поставити діагноз, тим більше людині без медичної освіти. Радимо звернутись до дерматолога, щоб впевнитись, що це саме бородавка, виключити будь-які ризики і визначитись з подальшою тактикою.

 

Що робити з бородавками?

 

Бородавки необхідно обов’язково видаляти. Як саме – залежить від її виду і локалізації, але обов’язково після консультації лікаря. Ми пропонуємо метод кріодеструкції (видалення рідким азотом, золотий стандарт) та радіохвильової ексцизії. Спеціаліст також може призначити препарати для прийому всередину та, в окремих випадках (особливо при підошовних бородавках), попередню обробку ділянки кератолітиками чи медичний педикюр в кабінеті подології.

 

Чи можна «виводити» бородавки самостійно, народними методами?

 

Заборонити вам ми, звісно, не можемо, але наполегливо радимо не займатись самолікуванням. Ви ризикуєте отримати рубець на місці бородавки або травмувати злоякісне новоутворення. А ще витрачаєте зайві кошти і гаєте час: за період самолікування бородавка може навіть збільшитись у розмірі або «розмножитись» (можуть з’являтись нові бородавки).

 

Звісно, у більшості випадків бородавку не вдається видалити самостійно, тому вам все одно доведеться звернутись до лікаря.

 

З додаткових питань звертайтесь за телефоном: +38 (098) 179-70-74.

 

ЗНАЄМО ЩО!
ЗНАЄМО ЧОМУ!
ЗНАЄМО ЯК!

ФОРМА ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ